امروزه رسانه ها در افغانستان

مریم (کریمی)

رسانه ها امروز در افغانستان بیشتر نقش ویروسی و تجارتی دارند. نه به عنوان قوه چهارم در حکومت دمکرات افغانستان. با نشر برنامه های فرمایشی از طرف منابع مالی شان خود را محدود کرده اند به نشر چند سریال و برنامه های سرگرمی. که هدف این برنامه ها پخش پرازیت بد اخلاقی و ترویج فرهنگ بیگانه است، نه ساختن ذهن روشن و یک جامعه مالامال آزادی به معنی واقعی.امروز

در هیچ رسانه ای برنامه تحقیقی وجود ندارد برای نظارت از کارکرد های دولت، یا فرهنگ سازی و ترویج آن در بین مردم و یا یک برنامه آموزشی.

نقش رسانه چیست؟

 • حمایت و استفاده درست از آزادی بیان
 • نظارت بی طرفانه از امور دولت
 • آموزش و تعلیم
 • آشنا سازی مردم با فرهنگ اصیل شان

 آیا این نقش خود را  رسانه ها تا چه حد انجام دادند؟ آیا از حقوق دست داشته خود که مورد حمایت دولت است استفاده کردند؟ پس ما مردم افغانستان چی باید که بکنیم ؟ فرار یا نرم شدن زیر آوار بی مسئولیتی  همه ….

یک دیدگاه برای “امروزه رسانه ها در افغانستان”

 1. فراگیری دین حق همگان در هر زمان و هر مکان

  با ثبت نام در دانشگاه مجازی المصطفی خانه های خود را کلاس معارف اسلامی کنیم.

  رشته های: فقه، علوم قرآن ، اخلاق و … در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دوره های کوتاه مدت به زبان های فارسی ، عربی ، انگلیسی ، اردو و…

  دانشگاه مجازي المصطفي از ايرانيان و فارسي زبانان خارج از كشور، براي مقاطع تحصيلي كارشناسي ارشد در رشته تحصيلي اخلاق اسلامي و مقطع كارشناسي در رشته هاي فقه اسلامي و رشته فقه و معارف اسلامي دانشجو مي‌پذيرد.

  علاقمندان برای آگاهی از شرایط و نحوه ثبت نام به آدرس http://WWW.I-AOU.COM مراجعه کنند و یا با تلفن های

  2512114195 98+ و يا 2512114141 98+ تماس حاصل نمايند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.